O nas

(fotka w oryginalnym rozmiarze dostępna po kliknięciu)

Naszą pasją jest wspinaczka i podróże. Wspinamy się intensywnie od dawna (Eliza od 1995 r., a David od 1991), a razem od końca ubiegłego stulecia czyli będzie już tego chyba ponad 100 lat :)

Na początku XXI wieku :-) – dekadę temu – zaczęliśmy organizować wyprawy i wytyczać nowe drogi w górach i na skałkach, w różnych miejscach na świecie. Naszym zawodem, ale również pasją, są fotografia i film. Mieliśmy taki pomysł na życie: wspinanie poprowadzi nas przez świat, a my go pokażemy – i tak się zaczęło.

Eliza Kubarska

Filmowiec, alpinistka. Absolwentka Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Filmowej A. Wajdy. Reżyserka debiutu „Co się wydarzyło na wyspie Pam” (prod. VVFS/ TVP1 2010). Nagrody i nominacje na festiwalach we Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Słowacji czy Anglii. Członek Jury filmowego w trakcie kilku ważnych festiwali filmów górskich (m.in.w Trento). Ma na swoim koncie udział w wyprawach od Karakorum i Grenlandii po egzotyczne wspinaczki w Afryce czy Azji. Wraz z Davidem otworzyła – jako jedna z niewielu babek na świecie – nowe drogi w różnych miejscach na kuli ziemskiej.

David o Elizie: kiedy ją poznałem była utalentowaną, wspinająca się od 3 lat wspinaczką, na poziomie VI.4+ ale z „nieco uszkodzoną psychą” (tydzień po kursie skałkowym w 1995 roku zaliczyła kilkunastometrowy lot bez liny i ledwo to przeżyła). Całkowicie zakochana we wspinaniu, mimo  lęków po wypadku. Ostateczny przełom nastąpił na Grenlandii. Po tej wyprawie Eliza rozwinęła skrzydła- byłem z niej dumny. W międzyczasie zaraziła wspinaniem ponad setkę uczniów. Jest totalnie zakręcona na punkcie podróży oraz swoich filmowych projektów. Pracując nad nimi potrafi o mnie całkowicie zapomnieć :(

E-mail kontaktowy Elizy: eliza@verticalvision.pl

David Kaszlikowski

Alpinista, podróżnik oraz operator kamery i fotograf. Przez lata był jedynym polskim fotografem publikującym w największych górskich magazynach na świecie t.j Alpinist, Rock and Ice, Vertical, Desnivel czy Grimper. W Polsce m.in.:  National Geographic, NG Traveler, Góry. Jego prace wielokrotnie pojawiały się na okładkach tych magazynów (Polska+ świat). Ma na swoim koncie wystawy indywidualne w Polsce i Kanadzie. Nagroda Grand Press Foto 2011. Organizator wypraw i współautor nowych dróg w m.in. w Himalajach, na Grenlandii, Alasce (nominacja do Piolet d’Or), Meksyku czy Mali.

Eliza o Davidzie: ma bzika na punkcie „odkrywania” nowych miejsc i półkę teczek z napisem „przyszłe wyprawy”. Zaczął się wspinać zafascynowany zdjęciem wspinacza w lajkrze, a języków obcych nauczył się czytając magazyny wspinaczkowe. W pierwszym sezonie wspinał się na poziomie VI.3 (dla wtajemniczonych) a w ’96 poprowadził pierwsze 8a. Pierwszy kurs wspinaczkowy, który zrobił to … kurs instruktorski. David zawsze podążał własnymi ścieżkami. To za to go podziwiam. Żaden z niego dyplomata. Mówi to co myśli- liczy się prawda. Taki wrażliwy dinozaur z zasadami.

E-mail kontaktowy Davida: david@verticalvision.pl

Tacy byliśmy:  http://www.youtube.com/user/VerticalVisionStudio?feature=mhee